Mistrzostwa Świata 2014 @ Brazylia, dzień 3


W dniu trzecim mistrzostw mocno przyspieszamy. Dziś odbędą się cztery spotkania. Moje przedmundialowe typowania wyglądały następująco:

Kolumbia 1:1 Grecja

Urugwaj 2:0 Kostaryka

Anglia 1:1 Włochy

WKS 1:1 Japonia

Hit dzisiejszego dnia odbędzie się o północy.  Wcześniej czekają na nas piłkarskie szachy w wykonaniu Greków i prawdopodobnie strzelanka Urugwaju. Mecz o 3 w nocy już chyba tylko dla pasjonatów piłki. Ale wszystkie oczy skupione są na pojedynku Anglia – Włochy. Pytań przed tym meczem jest pewnie tyle, ile przed wczorajszym szlagierem. Anglicy przyjechali na mundial podobno z najsłabszą drużyną od wielu lat. Prasa na wyspach po losowaniu grup skazała drużynę Albionu na odpadnięcie z turnieju. Balonik się chyba nie napompował, ogromnej presji, jak to było do tej pory nie ma, więc może w końcu Anglicy zagrają porywający/skuteczny/jakikolwiek futbol.

Brazuca

Mimo, że od lat sympatyzuję z Anglikami, to jest to trudna miłość. Bo są po prostu słabi (no dobra – zwyczajnie dobrzy). Od lat na tle Francuzów, Brazylijczyków, Hiszpanów, Niemców itd. wypadają przeciętnie. W eliminacjach „leją” przysłowiową Szkocję czy Rumunię. A w konfrontacji z Włochami czy innymi Portugalczykami gasną.

Ale słyszy się głosy, że to będzie ich turniej, że drużyna oparta na graczach Liverpoolu ma mało w nogach (piłkarze z Wysp poodpadali w pucharach wcześnie lub po prostu w nich nie grali). Niestety jakoś w to nie wierzę. Piłkarsko są słabsi od Włochów i Urugwaju – podejrzewam, że skończy się na 3 miejscu. Obym się pomylił.

Stadiony Brazylii

Grupa C na papierze wygląda najsłabiej. Nie ma tu żadnego teamu z absolutnego topu. To najbardziej wyrównana grupa, więc emocji tu nie zabraknie. Każdy może wywalczyć awans. Stawiam na Grecję i Kolumbię.

Kolumbia - Grecja
W internetach standardowa dyskusja o czarnego konia mistrzostw. Mimo oczywistej definicji ludzie mają wielki problem i do tego worka zaliczają np. Urugwaj.  Super.  3 drużyna MŚ 2010, o której się mówi, że zagra w 1/4 na tych mistrzostwach, a może i nawet dalej – jest dla wielu czarnym koniem. WOW.

Mecz średnio absorbujący głowę. Leci sobie w tle. Obiad ważniejszy. Grecy mają większe posiadanie piłki – szokujący news!! 1-0 do przerwy. A tymczasem Radku Majdanie nie wymądrzaj się, tylko powiedz z kim się teraz spotykasz:)

KolumbiaA tak się cieszą Kolumbijczycy po zdobyciu gola

Na razie emocje jak rybach. Dlatego warto wkleić pewne zdjęcie z trybun. Choć pisząc te słowa właśnie Kolumbia trafia na 2-0.

kibice he he

Grupa D ma szczęście. Najtrudniejsza na papierze, ale za to dostają najłatwiejszych przeciwników w 1/8. W meczu takie nudy, że twitter zaniemówił.

3-0 i kolejna bramka na tych mistrzostwach w końcówce. W sumie szkoda troszkę Greków. Liczyłem, że coś w tym meczu ugrają. A okazało się, że Kolumbijczycy gładko zainkasowali 3 punkty i pierwsze miejsce w grupie stoi otworem. Czas na Urugwaj :)

Mam złą wiadomość dla kibiców reprezentacji Włoch. Dostałem własnie potwierdzone info. od typera (który trafia wszystkie wyniki), że Włosi nie wychodzą z grupy na tym mundialu. Dalej grają teamy z Urugwaju i Anglii. Oby się spełniło.

Na razie 5 meczów. 18 goli. 3,6 gola na mecz. Wysoka średnia goli. Chciałbym cokolwiek napisać o tym Studio Plaża, ale nie jestem tak kreatywny….

Uru-Kos

Wołek w studiu twierdzi, że to co wydarzyło się w 2004 roku na Euro w Portugalii, już nigdy się nie powtórzy (o Grecji). Cały świat zgodny z Wołkiem.

Oho. Dosiadła się do mnie Panda. Czuję niewyczerpalne źródło piłkarskich żartów. Na pierwszy ogień idzie: – „Oooo, nie znam tego piłkarza”. Tymczasem Urugwaj prowadzi po karnym Cavaniego.

SimpsonObowiązkowy żart Simpsona – „Haha! Look at this country… You are gay..”

Nie ma co się oszukiwać. Te dotychczasowe  mecze (dzisiejsze) i ten o 3.00 są przystawką do dania głównego o północy. Pewnie będę oglądał Anglia – Włochy w pełnym skupieniu, więc nici z komentowania „na żywo”. Notka przejdzie wtedy w tryb offline i zrobię edit po meczu/ach. Panda znudzoną pierwszymi minutami 2 połowy stwierdziła, że nie będzie WSZYSTKIEGO oglądała i poszła na Breaking Bad. Tymczasem okres dobrej gry Kostaryki i mamy 1-1. Niespodzianka!!

Drugi cios wyprowadza Kostaryka w tej połowie i Urugwaj się chwieje. 1-2. To już jest więcej niż niespodzianka. Ale piękny ten mundial. Nasuwa się od razu pytanie, z kim wygra Anglia? <boisie>

Joel CampbellA tak wygląda bohater kraju na K. – Joel Campbell – piękna cieszynka.

1-3 Urugwaj ciężki K.O. Campbell Man of the Match. Mimo, że zostało 5 minut.

Za Przemysławem Rudzkim – „Urugbye”. Jeszcze czerwo na koniec dla Urugwaju. SENSACJA!!!! A teraz już danie dnia. Oby tylko nie stanęło w gardle. Na razie 6 meczów, 22 bramki, 3,67 gola na mecz. 

Podsumowując: Urugwaj zapomniał wyjść z szatni na drugą połowę. Nie wiem czy wynik tego meczu nie jest większą niespodzianką niż wczorajszy gwałt Holendrów na Hiszpanii. Kostaryka miała być jednym z najgorszych teamów w Brazylii, chłopcami do bicia i dostarczycielem punktów dla Anglików, Włochów i Urugwaju. A tu taki psikus.

God Save The Queen !!!

Anglia Wlochy

Na szybko. Co za mecz! Co za mistrzostwa! Anglicy w końcu grają w piłkę. Włosi jak profesorzy. Może by tak w naszej reprezentacji postawić na młodych….

Sturridge

O meczu Anglików z Włochami ciut więcej w osobnym wpisie.

WKS – Japonia

Niestety usnąłem w 30 minucie. Co za dużo telewizji to niezdrowo. Więc tylko z obowiązku 4 zdania. Ataki Tsubasów w 1 połowie dał im prowadzenie 1-0. Po zmianie stron 2 asysty Auriera (jak Blind!!!) i dwa gole z główki dla WKS. Symboliczne wejście Drogby na boisko odmieniło mecz. WKS na dobrej drodze do awansu z grupy.


Comments (8)

Comments are closed.