Mistrzostwa Świata 2014 @ Brazylia, dzień 14

Dziś chyba nie będzie LIVE relacji. Raczej ew. luźne wpisy i dopiero pomeczowe podsumowania.

Szwajcaria 3:0 Honduras

Piłkarze Hondurasu nie będą mogli zaliczyć mistrzostw w Brazylii do udanych. Zaprezentowali się jako jedna z najsłabszych ekip (obok Korei Południowej i Japonii). Dorobek punktowy = 0, bilans 1-8.

ShaqiriBohaterami spotkania byli: strzelec Hattricka Shaqiri i aystujący mu przy 2 golach Drmic. Gol z 6 minuty może konkurować ze strzałami Messiego z tego mundialu. Po kolejnych 25 minutach i kontrze Helwetów było już 2-0. W 71 minucie Shaqiri ustrzelił hattricka (ponownie po kontrze). Był to 50ty hattrick w historii MŚ. Na Szwajcarów czeka już w 1/8 Argentyna.

Shaqiri
Francja 0:0 Ekwador

Francja w rezerwowym składzie nie potrafiła pokonać walczącego o awans Ekwadoru, w dodatku osłabionego po czerwonej kartce Antonio Valencii. Zmiany w podstawowym składzie delikatnie odbiły się na jakości w grze podopiecznych Deschampsa. Szybka, kombinacyjna gra z pierwszych spotkań została zastąpiona dośrodkowaniami w pole karne (40 wrzutek). Przewaga Les Bleus nie przełożyła się na bramki. Bohaterem spotkania na pewno został bramkarz Ekwadoru Alexander Dominguez, który w kilku dogodnych sytuacjach nie dał się zaskoczyć francuskim zawodnikom (Pogbie, Griezmannowi, Benzemie, Girouda). Ekwador miał jedną świetną sytuację po kontrze, ale Noboa uderzył niecelnie.

ParedesDzięki remisowi Francuzi zapewniają sobie 1 miejsce w grupie, a Ekwador przegrywa rywalizację ze Szwajcarią o drugą lokatę. Francuzi spotkają się w następnej rundzie z Nigerią.

Matuidi

Argentyna – Nigeria

Jeszcze nie zdążyłem stworzyć szkicu wpisu, napisać wstępniaka, a tu już Messi i Musa zdołali wbić po golu. 1-1. Szaleńczy mecz.

Messi

Okazało się, że obie drużyny narzuciły szybkie tempo tylko na pierwsze kilka minut. Dzięki otwartej grze Nigerii, Argentynie gra się łatwiej w ataku niż w 2 wcześniejszych meczach. Pachnie golami.

W 45 minucie Messi zdobywa swojego 2 gola w meczu i 4 na tych MŚ (równa do Neymara). A tak btw. to był 24 gol Leo w 23 ostatnich spotkaniach Argentyny. Szok. To 2 bramka z rzutu wolnego na tym mundialu.

Messi wolny

Ledwo zaczęła się druga połowa a już Musa wyrównał. Zaraz po tym golu Argentyna rzuciła się na rywala jak rekin na krwawiącą ofiarę. Najpierw groźnie strzelał Di Maria, a za chwile Rojo wyprowadził Albicelestes na 3-2. Dalej pachnie golami.

Messi opuszcza boisko o własnych siłach. Za to Babatunde ze złamaną ręką zostaje zniesiony.

Argentyna wychodzi z 1 miejsca w grupie z kompletem punktów i wypatruje Szwajcarii. Nigeria zajmuje 2 miejsce i czeka na rywala z grupy E (Francja).

BiH – Iran

Dżeko daje Bośni prowadzenie. Iran na razie bez gola na MŚ. W tej grupie już żadnych niespodzianek, losowań i innych cudów nie będzie. Albo i będą. Tylko Iran musiałby zacząć strzelać, bo Messi ewidentnie celuje w hattricka. A tak wyglądam ja, gdy próbuję nadążyć za wpisami.

Kibice

Iran w 82 minucie zdobywa gola kontaktowego. Strzelcem bramki Reza. I błyskawiczna odpowiedź  Vrsajevica. 3-1. Chyba pozazdrościli chłopakom z równoległego meczu i też strzelają seriami.

Bośnia Iran

Bośnia w debiucie na mundialu zajmuje 3 miejsce w grupie. Ogrywa Iran 3-1 i żegna się z Brazylią. Iran również.