Mistrzostwa Świata 2014 @ Brazylia, dzień 10

Wracam do relacji live. W końcu udało mi się nadrobić zaległe wpisy i dziś powinienem popisać na bieżąco. Możliwie, że z przymrużeniem oka. Odświeżajcie:)

Liczę na tego pana.

Messi

Argentyna 1:0 Iran

Składy

Na kartce wytypowałem wynik 3-0, ale nie spodziewam się, że trafię. Obstawianie dokładnych wyników w tych mistrzostwach to niezła ruletka.

Iran od samego początku meczu został zepchnięty na 30 metr. Argentyna założyła hokejowy zamek. Bramka jest kwestią czasu. Higuain marnuje setkę. Jak chce grać w Barcelonie, to musi takie sytuacje wykorzystywać.

Argentyna razi niedokładnością. Na razie w wolnym tempie prowadzą grę, trochę na stojąco. Nie ma porównania do wczorajszego TGV Francji. Iran postawił duże zasieki i liczy na 0-0.

Czyżby temperatura wpłynęła również na postawę Argentyny. Wczoraj Włosi męczyli się w 29 stopniach. Chciałbym zobaczyć w przerwie meczu statystyki przebiegniętych kilometrów oraz sprinty. Argentyna na razie cierpi!!!

87% -13% posiadanie piłki. Ciekawe w ogóle po co Iran przyjechał na te mistrzostwa. Należy do tej nielicznej grupki zespołów, które nie grają w piłkę. Przecież to taki fajny mundial. Ofensywny, pasjonujący.

mecz

Gmoch ładnie podsumował 1 połowę: „przeciwnik nie chce grać w piłkę”. Iran na razie idealnie wypełnia założenia taktyczne. Brawo!!! Argentyna się strasznie męczy. Z wielkim trudem dochodzi do sytuacji strzeleckich. Z taką grą daleko nie zajdą w fazie pucharowej.

Podejrzewam, że Niemcy spokojnie by sobie poradzili z tak grającym Iranem. Tymczasem Iran wyprowadził szybką kontrę i poważnie zagrozili Romero. Zapachniało niespodzianką. I kolejna kontra Iranu. Nabrali ochoty do gry i chcą użądlić swoich sławnych kolegów.

Iran niespodziewanie „ciśnie” Argentynę. Otworzył się mecz. Kontra za kontrę. Tylko, że kontry ARG niemrawe, za to Iran bliski zdobycia gola. Znów remis ratuje Romero. Na razie bohater. NIEDOWIERZANIE!!!

Może Iran zasadzi się na 3 punkty?:)

Messi i Higuain byli w czołówce typów bukmacherów na króla strzelców. By nim zostać na tym turnieju trzeba będzie strzelić co najmniej 4-5 bramek w grupie. Argentyna dostała grupę umożliwiającą nastrzelanie goli. Misja zakończona niepowodzeniem.

MaradonaNa trybunach plaża

Messi wcisnął w 91 minucie:) Ale chyba i tak Romero Man of the Match. Masz Messiego, wygrywasz mecz. Nawet jak ci nie idzie. Szkoda trochę Iranu, zasłużyli na remis.

O właśnie – przypomniało mi się – na razie pada strasznie mało goli po rzutach wolnych, słownie JEDEN.

Argentyna

Co odróżnia Messiego od Rooneya? O problemie jaki mam z Rooneyem pisałem w dniu 8 mistrzostw. Ciągle aktualne. Messi to klasa światowa. Argentyna może grzecznie podziękować Leo za te 3 punkty.

Schemat

Messi ma już 2 strzelone bramki i goni czołówkę. Argentyna z 6 punktami już zagwarantowała sobie wyjście z grupy. Przeciwnik z grupy E nie powinien być specjalnie wymagający.

Niemcy 2:2 Ghana

Cenię wszystkich piłkarzy Niemiec z wyjątkiem Goetze. Ale czutka mówi, że Goetze dziś namiesza. Czutki rządzą się swoimi prawami. Co do wyniku to typowałem 2:0. Ale moja skuteczność mówi, że 2:0 nie będzie.

Ghana ładnie zagęszcza pole gry. Niemcy nie mogą rozwinąć skrzydeł. Na razie po dwie dogodne sytuacje dla każdej ze stron. Goetze jest moim Goetze ;-) Tęsknię za Reusem.

Muller

Ghana udowadnia, że jest najlepszym teamem z Czarnego Lądu na tym turnieju. Zupełnie zaprzecza stereotypowi afrykańskiej drużyny, o którym pisałem  tutaj. Miała swoje szanse, oddała kilka groźnych strzałów z dystansu. Jak do tej pory jest równorzędnym przeciwnikiem dla niemieckiej maszyny. Na razie zaciętej maszyny. Loew ma teraz 15 minut na jej naoliwienie.

I booooom. 1-0 Goetze.

Goetze

I booooom!!! Błyskawiczna odpowiedź Ghany. 1-1. Prawie kopia bramki Goetze. Emocje wielkie. To już 2 bramka Ayewa na tym turnieju.

Porównanie goli Goetze i Ayewa

HO HO HO HO. 63 minuta i Gyan wyprowadza Ghanę na 1-2. Niemcy w szoku. A tymczasem piłkarze z Afryki wyprowadzają kolejną zabójczą kontrę. Wejście smoka Klose, pierwszy kontakt z piłką i mamy 2-2. Wyrównany rekord Ronaldo. Się dzieje.

Klose

„Miroslav Klose is the third player to score at four World Cups, joining Pelé & Uwe Seeler”. Historia na naszych oczach. Czy przegoni Ronaldo?

Gyan

Co za szalony mecz.  Kolejne sytuacje zawodników Ghany przeplatane akcjami Niemców. Oj jak szkoda tych straconych punktów z USA. Kończy się sprawiedliwym 2-2. Piękny mecz – top5 tych mistrzostw. To dopiero 5ty remis w turnieju.

Nigeria 1:0 BiH

Niestety po 9 dniach oglądania mistrzostw organizm odmówił posłuszeństwa i pierwszy raz od dawna położyłem się po 24. Na szczęście dwie najważniejsze sytuacje meczu jeszcze widziałem. Sędzia ewidentnie skrzywdził Bośniaków odgwizdując pozycję spaloną Dżeko. BiH przed mundialem nazywana czarnym koniem na razie posiada 0 punktów i nie ma szans na awans z grupy F. Ciężkie jest życie debiutantów. Kilka minut po kontrowersyjnej decyzji sędziego Nigeria strzeliła jedyną bramkę w tym meczu i zagra z Argentyną o 1 miejsce w grupie.

Ciekawe, że to kolejny mecz, w którym drużyna z Europy nie radzi sobie z przeciwnikiem spoza naszego kontynentu. Zaczynają pojawiać się głosy (Loew) o wycieńczeniu piłkarzy, klimacie etc.  Ale o tym postaram się napisać w dniu 11 MŚ.