Afera zdjęciowa, czyli nagie zdjęcia Jennifer Lawrence


Parafrazując sławnego blogera – „dziś będzie krótko bla bla bla”. Poza tym każdy powód jest dobry, by umieścić zdjęcie jednej z moich ulubionych aktorek w ikonie wpisu.

Afera zdjęciowa

W nocy z niedzieli na poniedziałek pojawiły się w internetach nagie zdjęcia aktorek i celebrytek, wykradzione z ich prywatnych kont w chmurze. Wątki na 4chan biły rekordy wpisów i wyświetleń, portale umieszczały nagie fotki znanych dziewczyn, Twitter banował konta umieszczających zdjęcia. Ciekawość ludzka jak zwykle sięgała zenitu. Ot kolejna afera.

Jennifer Lawrence

Fala współczucia dla celebrytek zalała internet, ludzie oburzali się na kradzież i umieszczanie prywatnych zasobów gwiazd. Ale to jedna strona medalu, gdyż jednocześnie pojawiły się komentarze, że okradzione są same sobie winne, robiąc sobie nagie zdjęcia i jeszcze w dodatku wrzucając swoje foty w chmurę. Ale jest i kolejna (trzecia?) strona medalu, a mianowicie „oburzenie” internetów na te wszystkie kretyńskie komentarze.

Aaaa miało być krótko, więc żeby nie przedłużać.

Oczywiste jest to, że cała wina spada na złodzieja, a nie na celebrytkę – robienie sobie nagich zdjęć nie jest jeszcze karalne, w przeciwieństwie do wykradania prywatnych danych. KROPKA. 

Jennifer Lawrence

Ale po co właściwie powstał ten tekst? Aaaaa! Żeby wrzucić zdjęcie pięknej Jennifer. Mogę jeszcze dorzucić czwartą (?) stronę przysłowiowego medalu. „Oburzam się” na oburzenie blogosfery oburzonej komentarzami matołków. Odkąd pamiętam w necie pojawiają się komentarze kretynów i innych wynalazków – w sumie nic dziwnego – duża część społeczeństwa to idioci. Często przecież przecieramy oczy ze zdumienia, patrząc na wpisy pod artykułami na Gazecie, Onecie, Plotku czy Filmwebie. Na każdym kroku natrafiamy na kompletne bzdury wypisywane przez internautów. To skąd to oburzenie na tych idiotów krytykujących naiwność gwiazd czy inne „celebrytki nie powinny fotografować się nago to by nie było afery”? Czyli teraz zaskakuje nas ludzka głupota w internetach? Czy tylko robimy wyjątek przy tej sprawie?


Comments (4)

 1. i_am_keyser_soze

  To jest powód by machnąć ręką na coś złego, bo ludzie są głupi i będą, i jest ich wielu? Serio?

  • zureklukasz.com

   Oczywiście, że nie. Tylko pytanie, czy lecimy z krytyką wszystkiego co złe i głupie? Bo wtedy nie starczy pergaminu tudzież stron w komputerowym notatniku ;-)

   • i_am_keyser_soze

    No i? Przepraszam, ale od początku mam wrażenie że napisałeś to nie dlatego że to ma sens, ale by się wyróżnić na tle osób które są oburzone. Umotywuj lepiej ten wpis, bo jednak to się kupy nie trzyma.

    • zureklukasz.com

     Możesz tak odbierać ten tekst. Nie mogę wpłynąć na Twoje odczucia. A co do wyróżnienia – hmmm imho żadne wyróżnienie. Wszyscy/większość w tym temacie mają takie samo zdanie (i słusznie) – nie powinno obarczać się winą gwiazdy, a powinno się piętnować złodzieja. Chyba dobitnie to podkreśliłem. Na końcu dodałem akapit o oburzeniu na oburzenie, ponieważ na co dzień jakoś nie walczymy z przejawami głupoty.

     Zresztą sprawa się rozwija. Obecnie media wałkują/rozpatrują aferę pod kątem feminizmu etc. Ciekawe co dalej.

Comments are closed.